"Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie"
Jan Zamoyski

MAM TALENT - ZNALAZŁEM MOJE MIEJSCE W POLSCE

Dodano: 2013-12-15 16:31:43

   W tegorocznej edycji konkursu "Mam talent - znalazłem moje miejsce w Polsce" brało udział 54 uczestników z 10 krajów: Francji, Bułgarii, Niemiec, Szwajcarii, Kazachstanu, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy, Uzbekistanu, Norwegii i Irlandii.

Pierwszą nagrodę w kategorii dzieci starsze zdobył
Marcin Kroczak
za pracę pt. "Roztocze - Zwierzyniec - Wywłoczka"

    Marcin jest uczniem klasy VI w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Wacława Micuty przy Stałym Przedstawicielstwie RP przy Biurze NZ w Genewie, uczonej przez Panią Martę Urbaniec.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Marcin Kroczak prezentacja.pdf (3762.21KB) Download

dyplom Marcina Kroczaka.pdf (1957.44KB) Download

Ostatnio zmodyfikowano: 2014-01-12 21:19:35


NOWE ILUSTRACJE DO ZNANYCH WIERSZY TUWIMA

Dodano: 2013-12-13 00:27:39


I MIEJSCE

Julia Surply kl. IV

II MIEJSCE

Magdalena Matul kl. I

Antonina Matul kl. III

III MIEJSCE

Natalia Nowak kl. I

Julia Gadomska kl. II

WYRÓŻNIENIE

Weronika Śliwińska kl. III

Kazeo Hada kl. III

Emilia Bretonniere kl. IV

Zofia Baurska kl. IV

Miłosz Smaga kl. V

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-13 00:30:16


ŚPIEWAMY TUWIMA

Dodano: 2013-12-13 00:26:00


I MIEJSCE

Marcin Kroczak kl. VI

II MIEJSCE

Sebastian Szewczyk kl. VI

III MIEJSCE

Kazeo Hada kl. III

Jan Gąsior kl. VI

WYRÓŻNIENIE

Eloisa Pini kl. II

Olga Wuczkowska kl. VI

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-13 00:30:23


KONKURS NA RECYTACJĘ I INSCENIZACJĘ WIERSZA JULIANA TUWIMA

Dodano: 2013-12-13 00:22:41

RECYTACJA - TUWIM NA WESOŁO I POWAŻNIE

I MIEJSCE

Marcin Kurek kl. II

II MIEJSCE

Michał Wuczkowski kl. II Gimn.

III MIEJSCE

Helena Jończy kl. V

Mikołaj Kurek kl. I Gimn.

WYRÓŻNIENIE

Jessica Racher kl. II Gimn.


INSCENIZACJA - TUWIM NA WESOŁO I POWAŻNIE


I MIEJSCE

Michał Golonka kl. I

Zofia Gostkowska kl. V i Zuzanna Zamiela kl. V

II MIEJSCE

Zofia Baurska kl. IV i Mila Roiron kl. IV

III MIEJSCE

Kazeo Hada kl. III

Julia Surply kl. IV

Lydia Bertholet kl. V

WYRÓŻNIENIE

Anna Ankurowska kl. III

Sonia Włodarczyk kl. IV

Maria Szubstarska kl. IV, Marek Brodziński kl. IV, Maria Racher kl. IV, Emilia Bretonniere kl. IV, Mikołaj Racher kl. IV, Aleksandra Gąsior kl. IV, Wiktor Ankurowski kl. IV

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-13 00:29:07


NAJLEPSZY PROJEKT Z HISTORII NAJNOWSZEJ

Dodano: 2013-12-12 23:48:55

Laureaci konkursu dla licealistów:

Magdalena Białas kl. I LO – I miejsce,

Aleksandra Tyszko kl. III LO – wyróżnienie.

 

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-12 23:48:55


POWSTANIE STYCZNIOWE

Dodano: 2013-12-12 23:47:44

Laureaci „Pocztówka Powstańcy”:

Roch Grzywaczewski kl. II – I miejsce,

Maja Woźniak kl. II – II miejsce,

Dalia Abdel Bagi kl. II – III miejsce


Laureaci „Komiks związany z Powstaniem styczniowym:

Zuzanna Zamiela kl. IV – I miejsce


Laureaci „Mowa sądowa”:

Filip Fiszczuk kl. I gimn. – I miejsce,

Jessica Racher kl. I gimn. – I wyróżnienie

Cezary Januszek kl. III gimn – II wyróżnienie


Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-12 23:47:44


POLSKA ANDEGAWENÓW I JAGIELLONÓW 1370-1572

Dodano: 2013-12-12 23:45:49

Laurecaci „Prezentacja”:

Marek Brodziński kl. III a – I miejsce,

Mila Roiron kl. III a – II miejsce,

Hugo Sowiński kl. III a – III miejsce,

Zofia Baurska i Aleksandra Gąsior kl. III a - wyróżnienie


Laureaci „Konkurs Wiedzy”:

Filip Fiszczuk kl. I gimn. – I miejsce,

Radosław Tyszko kl. II gimn. – II miejsce,

Jessica Racher kl. I gimn. – III miejsce,

Cezary Januszek kl. III gimn. – IV miejsce

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-12-12 23:45:49


WIOSENNY KONKURS LITERACKI

Dodano: 2013-05-07 17:17:31

Pragniemy ogłosić, że uczniowie napisali znakomite wiosenne wiersze. Oto lista zwycięzców: Szymon Ciba, Paulina Sobula, Marta Szewczyk, Roch Grzywaczewski,Julia Surply, Emilia Bretonniere, Karolina Dubert, Krzysztof Dubert, Joanna Sowińska, Alicja Polok, Michał Wuczkowski. Gratulujemy!

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-05-07 17:17:31


KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

Dodano: 2013-03-26 20:05:05

Pragniemy pogratulować naszym licealistom wyników uzyskanych w Konkursie Polonistycznym ORPEG. Aleksandra Tyszko zajęła 2. miejsce, a Julia Piekarczyk – 8.

Konkurs nie jest łatwym wyzwaniem, poziom jest wysoki a konkurencja duża - w tegorocznej edycji konkursu do grupy licealnej zgłosiło się aż 300 uczniów z różnych szkół polskich na świecie. Komisja Konkursowa była pod wrażeniem wiedzy i umiejętności językowych zarówno w pracach pisemnych, jak i podczas rozmów on-line. Cztery pierwsze osoby z listy zostały zakwalifikowane do finałowych zawodów Olimpiady Polonistycznej w Polsce.

Serdecznie gratulujemy!

Gratulacje i życzenia dalszych sukcesów przekazują również: Dyrekcja ORPEG, członkowie Komisji Konkursowej i cały zespół projektu "Otwarta szkoła"!

Szczegóły w załączniku.

wyniki - final.pdf (157.48KB) Download

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-03-27 10:35:54


KONKURS "Mam talent - szukam polskich śladów"

Dodano: 2013-01-17 18:06:56

Miło nam poinformować, iż nasi uczniowie znaleźli się wśród nagrodzonych uczestników konkursu „Mam Talent – szukam polskich śladów”, zorganizowanego przez Fundację „Oświata Polska za Granicą”:

- Radosław Tyszko zajął drugie miejsce za pracę pt. „Rodzina Stryjeńskich w Genewie”  oraz

- Zuzanna Zamiela zdobyła wyróżnienie za prezentację „Szukam polskich śladów w Genewie”.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych Talentów!

Ostatnio zmodyfikowano: 2013-01-17 18:06:56


Idź do strony